Pośpiewamy? Pamiętasz słowa? Jeśli nie - zajrzyj do kart pracy, s. 109
Na matematyce poćwiczymy liczenie grając w "Wielkanocne zabawy". Otwórz karty matematyczne na s. 62-63, przeczytaj instrukcję i zaproś kogoś do gry. Powodzenia!
Mam dla Ciebie ostatnie zadanie. Ponieważ zbliża się nowy miesiąc (wiesz jaki? tak, kwiecień) przygotowałam dla Ciebie kalendarz czytelnika. Wystarczy go wydrukować i każdego dnia po przeczytaniu przynajmniej 15 minut książki, bajki, komiksu zamalować odpowiedni fragment rysunku. Gdy karta będzie cała zapełniona, czyli na koniec miesiąca, chętnie zobaczę jak wygląda.
Ta karta pomoże Ci w systematycznych ćwiczeniach czytania i ani się obejrzysz, a czytanie
będzie szło Ci coraz szybciej oraz płynniej i stanie się przyjemnością.
Zapytaj mamę, jakie tradycje wielkanocne pielęgnowane są w Twoim domu. Napisz o tym w zeszycie w kilku zdaniach (najmniej w dwóch). Pamiętaj o napisaniu daty. Prześlij mi zdjęcie tego zadania 💨
Otwórz karty pracy na s. 80 i wykonaj zad . 1 i 2
Posłuchaj teraz piosenki. Związana jest ona ze starą śląską tradycją, zgodnie z którą w poniedziałek dyngusowy po wsiach chodzili chłopcy ciągnąc wózek z kogucikiem. Kogut miał zapewnić gospodarzom wysokie plony, przynosił szczęście i pomyślność. Chłopcy składali życzenia i śpiewali piosenki a gospodarze obdarowywali ich drobnymi podarkami i pieniędzmi.
Albo ułożyć na podłodze mega wielką kolorową pisankę. Możesz użyć kolorowych klocków, zabawek, lalek, samochodów... czyli wszystkiego tego, co masz pod ręką:)
Jeśli chcesz - wyślij mi zdjęcie. Chętnie zobaczę, jak wygląda Twoja pisanka 🐣😄
Uzupełnij teraz metryczkę książki - otwórz karty pracy na s. 50 i wykonaj zad. 1 (pamiętaj o dużej literze i cudzysłowie), a potem wykonaj pozostałe zadania ze s. 50-51 (zad. 6 dla chętnych)
Podpowiedź do zad. 3:
egoistyczny, czyli samolubny, myślący tylko o sobie
Pora na utrwalenie wiadomości, sprawdź je rozwiązując
Dzisiaj ciąg dalszy powtórki. Zostały nam w kartach matematycznych do wykonania zadania ze s. 42 , oblicz je i prześlij zdjęcie 💨
Ufff... cały tydzień nauki zdalnej za nami. Jestem z Was bardzo dumna, bo pięknie pracowaliście i przesyłaliście mi swoje zadania! Wypoczywajcie w weekend i widzimy się (czytamy😏) w poniedziałek!
A może pobawisz się w kukiełkowy teatrzyk z Calineczką w roli głównej? Możesz wydrukować postaci i przykleić je do patyczków, a potem zamienić się w aktora ;)
Dzisiaj będzie bardzo ciekawy temat! Dowiesz się między innymi, dlaczego ptaki nie błądzą w swoich długich wędrówkach i wiedzą dokąd lecieć. To zaczynamy!
Wykonaj zad. 3 z kart pracy s. 49 oraz zad. 4 (pisząc zdania pamiętaj o dużej literze na początku i kropce na końcu zdania, postaraj się, żeby zdania ładnie ze sobą się łączyły).
Na matematyce dzisiaj powtórzysz wiadomości, których do tej pory się nauczyliśmy. Otwórz karty matematyczne na s. 40 i wykonaj zadania 1-4
Kończymy na dziś. Do jutra! :)
ZADANIA DLA CHĘTNYCH
Może zagrasz w grę pt. "Droga do gniazda"? Zaproś do gry kogoś z domowników. Opis i zasady znajdują się w kartach matematycznych na s. 38-39. Powodzenia!
Otwórz teraz podręcznik na s. 112 i wykonaj ustnie zad. 1 i 2
Teraz otwórz karty matematycznie na s. 36 - 37 i wykonaj zadania (ćw. 3 - druga kropka i ćw. 5 dla chętnych).
Mam jeszcze zadanie dla tych, którzy lubią plastykę. Chciałabym, żebyś wykonał/a pracę pt. Stemplowana łąka. Możesz wysłać mi zdjęcie, dostaniesz ocenę :) Masz czas do piątku 😀
Mam nadzieję, że wczorajsze zadania (szczególnie odejmowanie) nie sprawiły Ci kłopotu. Napisz proszę w komentarzu, czy wszystko było ok. Nie bój się pisać, nawet jak popełnisz błąd - nic się nie stanie, bo przecież uczymy się na nich, prawda? ;)
A ja na początek mam dla Ciebie zadanie, jeśli je rozwiążesz - dowiesz się, o czym dzisiaj będziemy się uczyć
A teraz otwórz karty pracy na s. 40-41 i wykonaj znajdujące się tam zadania (druga kropka w zad. 1 jest dla chętnych).
Czas na wiosenną piosenkę. Posłuchaj. Możesz śledzić tekst w kartach pracy na s. 107, a w wolnej chwili pośpiewać. Jeśli chcesz, naucz się tej piosenki na pamięć i prześlij mi nagranie - masz czas do Świąt :)
Wiesz, że wczoraj (21 marca) powitaliśmy kalendarzową wiosnę? Ja nawet widziałam bociana spacerującego po łące. Chyba dopiero co, wrócił z ciepłych krajów, bo był bardzo strudzony podróżą i baardzo głodny 😋
Dzisiaj przypomnisz sobie, po czym poznać, że nadchodzi wiosna, czyli jakie są pierwsze jej oznaki. Nauczysz się też odejmować liczby dwucyfrowe.
Otwórz teraz podręcznik na s. 36-37, obejrzyj ilustracje i przeczytaj teksty tam znajdujące się. Potem wykonaj polecenia 1, 4 i 5 ze s. 37. Jeśli chcesz, możesz przesłać mi filmik z czytania - dostaniesz ocenę (tylko pamiętaj proszę o NaCoBeZU)
Obejrzyj zdjęcia (możesz w każdej chwili zatrzymać film, żeby przeczytać tekst).
Otwórz podręcznik na s. 109, przeczytaj zadanie 1, zastanów się który sposób jest dla Ciebie najłatwiejszy? Jeśli chcesz, możesz obejrzeć jeszcze film, w którym przedstawiono pierwszy ze sposobów odejmowania (podobne odejmowanie znajduje się w kartach matematycznych na s. 30-31, tam też możesz poćwiczyć)
Wykonaj teraz w zeszycie zad. 2 z tej samej strony podręcznika (109).
Otwórz karty matematyczne na s. 32-33 (wszystkie zadania licz tym sposobem, który jest dla Ciebie najłatwiejszy - tak, jak robiliśmy to przy dodawaniu).
To już wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że sumiennie pracowałeś/aś rozwiązując zadania. Staraj się to robić samodzielnie, czytaj dokładnie polecenia i proś dorosłego o pomoc tylko w razie konieczności.
Wybraną kartę należy wydrukować, najlepiej na grubszym papierze, a następnie wyciąć wszystkie elementy wzdłuż linii, tworząc ażurowy wzór. Puste miejsca należy wykleić kolorową bibułą.